AŞK 101 DİZİ YORUMU

0
37

Netflix’in yeni dizisi Aşk 101. İsminden de anlaşıldığı üzere bir gençlik dizisi. Bir oturuşta bitirdik :))) Beğendik mi? Hmmm yetişkin tarafım beğenmedi hatta biraz sakıncalı buldu ama genç tarafım sevdi maalesef:))) İçimdeki ebeveyn yargılayarak izlese de biraz, ikisi de keyif aldı aslında:)))

Öncelikle dizinin oyuncular, konu ve anlatım açısından iyi olduğunu söylemeliyim. Verdiği mesajlar biraz rahatsız etti beni sadece ama bu diziye özgü bir şey değil . Genel olarak diziler de son dönem mesajlar böyle maalesef.

  

Oyuncular iyi seçilmiş ve hakkını vermişler karakterlerin. Olmamış dediğim bir karakter olmadı mesela. 

Lise 3. sınıfta okuyan yani 17 yaşında ki 5 gencin hikayesi. Farkında olmadan bir ekip olmaları ve gerçek arkadaşlığı ve aşkı tatmaları.

Konusu kısaca; Okulun problem çıkaran dört öğrencisi okuldan atılmak üzeredir ama tek bir şansları vardır. O şanslarını kaybetmemek için bir plan yaparlar ve bu esnada dostluk ve aşkı da tanırlar diyebiliriz spoiler vermeden. 

Karakterleri tek kelimeyle anlatabilirim size. Pragmatist Osman, Cesur ama korkak Eda, İyi aile kızı Yıldız, boş vermiş,umursamaz Sinan ve Öfkeli Kerem. Fark ettim bazıları tek kelime olmadı ama olsun. Kısaca anlattım ya işte:)))

“İnsanları tanımadan, ne yaşadıklarını bilmeden yargılamamak gerek” mesajını çok iyi vermiş , “Herkes ikinci bir şansı hak eder” mesajını ve “sevgi tüm mutsuzlukların, sorunların çözümüdür” mesajlarını çok beğendim. 

Lise yıllarıma gittim izlerken ve sonrasında eşimle sohbet ederken lise yıllarında yaşananların insan hayatında önemli dönüm noktaları olduğunu konuştuk. O zaman ki aşklar, dostluklar daha farklı ve unutulmuyor. Üniversite ya da iş hayatında aynı tadı bulamıyor insanlar. Belki de kendimizin ve hayatımızın yeni yeni farkına vardığımız, ilk yaşanmışlıklar olduğu içindir. Ne dersiniz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz