Kadınların Saç Sorunsalı

0
53

Eskilerden bir reklam sloganıyla “kendimi saçım güzel olursa güzel hissederim” yazıma başlayayım. Biz kadınlar için aslında ne kadar da önemli bir mesele saçlarımız. Bir kaç ay önce saçımın rengini açtırdım. Aslında bana hiç yakışmamasına rağmen bir kuaför allem etti kallem etti “bir değişiklik olsun” falan dedi. “Tamam” dedim. 2 kez açma işlemi yaptı saçıma. Aslında eşime demiştim “ben bir daha sarı boyatmak istersem bana engel ol” diye ama kuaförde yanımda değildi ki:) Neyse efendim saçlarımın uçları yandı. Oysa ki ikna eden kuaför “hiç yıpratmayan açıcıyla yapacağım, asla yanmayacak vb….” şeyler söylemişti. Uçları tiftik tiftik dolaştım bir süre. Kestirdim olmadı, bakım yaptırdım olmadı. Her gittiğim kuaför bir şeyler söyledi, ürün satmaya çalıştı. Hemen hemen hepsini yaptım ama sonuç uçları çok kötü görünen saçlar.

Biz kadınların saç sorunsalı hiç bitmez sanırım. Moralimiz bozulur saçımızı kestiririz, rengini değiştiririz, merak ederiz farklı bir rengi, değişiklik isteriz, zavallı saçlarımız. Değiştirebileceğimiz çok az şey olduğundan olsa gerek. Hayatımızda yolunda gitmeyen şeyler olduğunda, çözümsüz durumlarda hep kabak saçlarımızın başına patlar.

Son bir kaç ayda saçlarım için o kadar çok para harcadım ki sanırım 1-2 yıl kuaföre gitmezsem ancak o parayı amorti edebilirim. Dip boyasına 100-150 tl istemek bana abartı geliyor . Ya da uçlarından aldırmaya 70-100 tl vermek. Başka şeylerle fiyatı karşılaştırdığımızda korkunç rakamlar olduğunu görebiliyorsunuz.

Gittiğim çok sayıda farklı kuaförün saç rengimi açtırmam için  ısrar etmesinin sebebinin  kendilerine muhtaç etmek olduğu kanaatine vardım. En son gittiğim kuaföre bu konuda dert yandığımda “siz de her söylenen inanmayın, her denileni yaptırmayın” dedi. Akıl verdi bana:))) Neyse ki diğerlerine göre dürüstmüş” diyebiliriz. Toplumun her kesiminde ne kadar az kaldı doğru söyleyen , normali bu olmasına rağmen olağanüstü zannedip çok mutlu oluyoruz.

Eski yazılarıma baktığımda gördüm ki 4 yıl önce yine bir dönem saçlarımı sarıya boyatıp aynı şeylerden şikayet etmişim. İnsan unutuyor, kesin bilgi:)

Kendime not: Bir daha saç rengini açtırmak istersen blog yazılarına bakmadan yapma:))))

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz