Kadınlar Günü 2020

0
69

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günümüz kutlu olsun. Sabah kahvaltıda kızıma “Kadınlar Günün kutlu olsun benim küçük kadınım ” dedim.  “Anneeee bugün ne güzel indirimler vardır, hadi alışverişe gidelim “dedi:)))) Eşimle çok güldük hatta eşim “tam kadın davranışı” yorumunu yaptı. 

8 mart ayrıca Ankara Kitap Fuarının son günüydü ve uzun zamandır görmek istediğim ve Ankara’ya gelişini hep kaçırdığım sevgili Cemalnur Sargut Hocamın da imza günü vardı. Bu sefer gelmeden duymuştum geleceğini ve “kaçırmam asla” diyordum ama “asla asla deme”, az kalsın yine kaçırıyordum. Çok şükür son 10 dakikası da olsa yetiştim. Öyle güzel enerjisi var ki sanki yıllardır tanıyordum onu. “Biz konuşmadan ruhlarımız konuşur” sözü kendisinin çok sevdiğim sözlerindendir. “Sizi çok seviyorum” dedim “iki cihanda aziz olun inşallah” diye cevap verdi bana ruha iyi gelen ses tonuyla.

Cemalnur Hocamdan ayrıldıktan sonra fuarda gezinirken bir baktım Pucca. Pucca ilk bloggerlardan, blog yazanlar bilirler. Bir sürü kitap yazdı sonrasında , özel hayatıyla ilgili çok sıkıntılı dönemler yaşadı ama hepsini atlatmış, iyi görünüyordu. Hatta düşündüğümden ve fotoğraflarından daha zayıf. İnstagram paylaşımımın altına “hem Cemalnur Sargut’u hem de Pucca’yı seviyorum, birini sevmem öbürünü sevmeme engel değil ki” yazdım. Pucca’yı beğenirsiniz, beğenmezsiniz ama kendince çabalayan ve üreten bir kadın. Özel hayatıyla ilgili sorunları da beni ilgilendirmez, onun hayattan alacağı dersler farklı, bizimkiler farklı. Yani demem o ki insanların olumlu ve güzel yönlerine odaklanmak hayatın sırrı bence. Hepimizin olumsuz, karanlık tarafları var. 

Fuardan sonra da Next Level Avm’de Ayla Çelik ve Nilgün Bodur söyleşisine gittim. Ruhuma iyi gelen kadınlar. Nilgün Bodur’un ses tonuna, konuşma tarzına ve özellikle son dönem anlattıklarına bayılıyorum. Kendini geliştiren ve üreten bir kadın. Böyle kadınlardan daha çok olmalı. Onu da sevmeyen çok , olabilir. Kadınlar, çaba gösteren, üreten , hayatı güzelleştiren kadınlar olarak iyi ki varız. Kadınlar günümüz kutlu olsun ve kadının değerinin daha çok arttığı, cinayet ve şiddetlerin olmadığı daha eşit bir dünyada kadınlar günü kutlamayı diliyorum .

Diğer Kadınlar Günü yazılarımı okumak için tık tık 1 , 2

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz