Eltilerin Savaşı

1
39

Pazar günü Eltilerin Savaşı filmine gittik. Gupse Özay’ı çok komik bulurum, filmleri de eğlenceli bana göre. Komik Kadın olmak kolay değil. Filmdeki kadınlar arası rekabet, kıskançlık biraz abartılmış olsa da maalesef doğru.

Tahmin edeceğiniz üzere iki erkek kardeşin eşleri elti olduğundan(bu ilişkiyi hala bilmeyenler var:))) küçük erkek kardeş evlenince diğer gelinle elti oluyorlar otomatik olarak:) Cümle biraz dağınık olsa da demek istediğimi anlattığımı varsayarak yazıma devam ediyorum. Yeni geline eski gelin Gupse’nin yaptıkları ve bir süre sonra yeni gelini de kendine dönüştürmesi esnasında yaşanan komik olaylar.

“Kadın kadının kurdudur” dan “kız kardeşlik” moduna geçiş süreci sancılı oluyor biraz tabi:))) Biz de izlerken eğleniyoruz işte.

Aslında film de özellikle büyük gelin Gupse’nin yaptıkları bize yabancı değil. Her kadın filmde ki kadar abartı olmasa da bu tarz davranışlara, laf sokmalara mutlaka maruz kalmıştır. Düşünün bakalım. Resmen birbirimize şiddet uyguluyoruz psikolojik olarak.

Film de bir de instagramda ki yeni gelinlere atıfta bulunulmuş. Gupse bütün gün evde oturup saç bakımı yapıyor, oje sürüyor, cilt bakımı yapıyor, sunumlar hazırlayıp instagrama koyuyor. Hazırladığı sofralara videolar çekiyor ve “Kimin sofrası buuuuu, benim sofraaaam bu” diyte şarkı söylüyor. Başka bir sahnede de “kimin kocişi buuuu” şarkısını söylüyor. Bir dönem çok popüler olmuştu hatırlarsanız. Yani günümüzde sosyal medya özellikle instagram bağımlılığıyla dalga geçiyor.

Hayatını Almanca dersi vererek kazanan , tek başına oğlunu büyütmeye çalışam komşu kadınla aralarında ki bir diyalogta da Gupse kadına “sabah uyandım saç uçlarım kırılmış hemen bakım yaptım, sonra ojelerimin rengi solmuş hemen sildim yeniden sürdüm, çok yoruldum diyor Kadın da “sabahtan 3 tane özel derse gittim, döndüm oğlana beslenme hazırladım, kıyafetlerini ütüledim , çamaşırlar vardı onları katladım ve yemek yaptım” deyince Gupse “haaa sende yorulmuşsun biraz” diyor:))))))

Benim filmde en etkilendiğim sahne (spoiler olacak ama) Sultan doğuma giderken eltisi  Gizem’e “benim annem beni doğururken öldü Gizem, bana bir şey olursa bebeğim sana emanet ” dediği sahneydi. Bu sahnede çok duygulandım hatta ağladım. Kadın dayanışması ve kız kardeşlik , aslında özümüzde iyilik olduğunu gösteren bir sahneydi. Aslında birbirimizden farkımız yok ve birbirimizi yine aslında en iyi biz anlarız. O zaman neyin derdindeyiz? Doğum esnasında ne kadar mahsun olduğumuz, yalnız olduğumuz hissini yaşamış olduğumdan sanırım çok etkiledi beni bu sahne. Komedi filminde ağladım yani:)

Filmi önerir miyim? Evet. Eğlenceli bir film olmuş. Oyunculuklar başarılı. Konu güncel ve evrensel.

Siz izlediniz mi? Ne düşünüyorsunuz film hakkında?

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz