Black Mirror Dizisi

11
58
black mirror ile ilgili görsel sonucu
Hakkında çok şey duyduğum diziyi 1 yıl önce ilk bölümünü izlemiştim ve ilk bölümü hiç sevmemiştim. İngiliz prensesi kaçırıyorlar ve başbakana zorla ekranlar karşısında bir şey yapmasını istiyorlar. Çok zorlayıcı ve itici bulduğum için devam etmemiştim. Sonra iş yerinde bir arkadaşım övgüyle bahsedince 1. sezon 2. bölümü izledim ve hala etkisinden kurtulamadım. 
black mirror 1. sezon 2. bölüm ile ilgili görsel sonucu
Gelecekte olduğunu düşündüğümüz bir dönemde insanlar küçük hücrelerde yaşıyorlar ve hücrelerin duvarları ekran. Sürekli yayın yapılıyor bu ekranlarda bazılarını izlemek zorunlu(şu anda izlemeden geçemediğimiz youtube reklamları geldi aklıma:() . Hatta eğer izlemezse puanını kesiyorlar ki puan burada para ve bu parayı da her gün bisiklet çevirerek kazanıyor insanlar. Her gün uyanıp asansörle hiç konuşmadan bisiklet çevirecekleri yere gidiyorlar ve bir salonda hep birlikte bisiklet çeviriyorlar. Size de sanki ofis ortamında birbirleriyle konuşmadan , robotlaşmış bir şekilde bilgisayar başındaki günümüz insanını anımsatmadı mı? 
black mirror 1. sezon 2. bölüm ile ilgili görsel sonucu
Televizyonda 24 saat yayın yapan bir şov programı var. İnsanlar oraya çıkmak için , bisiklet çevirmekten kurtulmak için çılgınlar gibi yarışıyorlar. Şu an ülkemizde ve dünyanın bir çok ülkesinde yayınlanan “Yeteneek Sizsiniz” programları gibi bu şov programı. Ve ekranlarda halk sanal ikonlarıyla var. Yani herkesin bir avatarı var ve bu avatar için uygulama satın alıyorlar , zengin göstermeye falan çalışıyorlar. 
black mirror 1. sezon 2. bölüm ile ilgili görsel sonucu
Başrol oyuncusu genç adam bu sahteliğe isyan ediyor ama bir süre sonra sisteem onuda kendi çarklarına dahil etmeyi başarıyor. Zaten kapitalist sistem  kendisine karşı olan şeyleri bile alıp kullanır. Sadece birr insan olarak ona karşı durma ihtimaliniz pek yoktur. 
Sonuç olarak şu an ne durumda olduğumuz gerçeği yüzünüze tokat gibi çarpıyor . Çok etkileyici bir bölümüydü ve aslında her bölümü için bunu söylüyorlar. İzlemeniz tavsiye olunur.

11 YORUMLAR

  1. Bu diziyi çok duymuştum ama çok da izleyesim gelmemişti. Şimdi okuyunca offf dedim, keşke başlasaymışım dedim..
    Ben bu diziyi yükleteyim en iyisi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz