Ufak Tefek Cinayetler

31
412
ufak tefek cinayetler ile ilgili görsel sonucu

Dün akşam Ufak Tefek Cinayetler dizisini izledim. Bu sezon izlediğim 2. dizi ama yeni başlayanlardan izlediğim ilk dizi. Çok kapılmak istemiyordum aslında ama bana tarzı Tatlı Küçük Yalancılar dizisini hatırlattığı için merak edip izlemeye başladım. Yine o formatta bir dizi. 

ufak tefek cinayetler ile ilgili görsel sonucu

Dizide ki Merve karakteri çok kötü bir karakter izleyenler bilir. Aslıhan Gürbüz rolünü çok iyi yapıyor, izlerken sinirleniyorsunuz ona. Daha önce Yahşi Cazibe’de oynuyordu. Ama burada rol yeteneği bariz göze çarpıyor. Bade İşçil aşırı zayıf bence. Güzel aslında ama biraz daha kilo alsa. Oyunculuğunu da ilk kez izliyorum iyi bence o da. Gökçe Bahadır’ında izlediğim ilk dizisi. Biraz soğuk ve mesafeli buldum ama o da başarılı. 
ufak tefek cinayetler ile ilgili görsel sonucu
Ama en çok Mert Fırat’ı beğendim. Yıllardır tanıyor olmama rağmen bu rolüyle çok karizmatik ve çok yakışıklı buldum kendisini. 
ufak tefek cinayetler ile ilgili görsel sonucu
Oyuncular başarılı, senaryo iyi ama ben diziyi izlerken geriliyorum. Bu kadar kötü insanlar olabilir mi? diyorum. Böyle bir dünyaya inanmak istemiyorum. Özellikle kadınlar. Hiç biri mi dost değil? Hepsi entrika peşinde. Samimi değil, hatta kötü. İkinci bölümde komiser “olayları dinledikçe kadınlardan korkmaya başladım” gibi bir cümle söylüyor. Bence de bu diziyi izleyen erkekler kesinlikle kadınlardan korkarlar. 
ufak tefek cinayetler ile ilgili görsel sonucu
Sonuç olarak dizi kadınlar hakkında çok güzel mesajlar vermiyor. Hep entrikacı, iş çeviren ve diğer kadınları asla sevmeyen bir profil çiziyor. İzliyorum ama bu mesaj beni çok rahatsız ediyor. 

31 YORUMLAR

 1. Ben de severek izliyorum
  Ve şöyle diyorum içimden "Allahım bu kadar kötü niyetli iki yüzlü insanlardan beni koru"
  Var böyle tipler bilirsin
  Tam ibretlik
  Mutlu olamama durumu ve her zaman içten gelen bir kötülük yapma hadisesi
  ne fena

 2. Maalesef böyle hemcinslerimiz çok.İş hayatına bakmak hatta aile içine bakmak yeterli bazen.Ben izlemiyorum diziyi aslında Gökçe Bahadır'ı çok severim.Hemen tüm dizilerini izledim , bu hariç.Çünkü KADIN ı izliyorum.Onda da aman bir kızkardeş var, düşman başına..

 3. neredeyse her dizinin sonu taa en baştan belli oluyor. bu sebeple hiç birini izlemek bana keyif vermiyor. bu dizi entrikalarla dolu olması ve gidişatın sond erce karmaşık olması sebebiyle beni kendine çekti doğrusu. düzenli izlemiyorum ama izlerken merak duygusunun ortaya çıkması hoşuma gidiyor. öte yandan kadın erkek açısından verilen mesajlar vs tamamen sana katılıyorum. ama sonuç olarak bir dizi diye baktığımdan takılmıyorum sevgiler.

 4. Çok doğru aynı şeye dün akşam filmi izlerken ben de düşündüm. Böyle kadınlar var mıdır acaba diye…

  Tespitlerinizin tümüne harfiyen katılıyorum. İyi seyirler ve iyi gerilmeler diyelim o zaman filmin takipçilerine :))

 5. Geriliyorum ben de bu diziyi izlerken ama vazgeçmiyorum da izlemekten :)) Tüm kadınlar entrikacı izlenimi bırakıyor evet haklısın… Ama etrafımızda böyle kadınlar da şaşırılacak derecede fazla sanki 😉

 6. Tam olarak konusu ne?Polisiye mi?Ben de rastlamıştım bu diziye,ilginç geliyor,bir ara izleyeceğim ama polisiye mi konusu?
  Eğer polisiye ise,Çember kadar güzelse izleyeceğim çünkü şu an en iyisi o.
  Teşekkürler ^_^

  • Polisiye sayılmaz aslında. Bir cinayet var ve polis sorgusu esnasında yaşananların anlatılması. Liseden yakın 4 arkadaşın hayatları, kıskançlık, ihanet,entrika falan var.

 7. Yalnız işin ilginç yanıda bunların hepsi zengin kadınlar. Demekki zenginlerden dost olmaz gibi bir izlenimde var ????

  Ama seviyorum diziyi ya. İzleyemesemde tekrarlarına bakıyorum. Değişik olmuş

 8. Kadriye kızım. En saçma yorum beniki olacak belki ama şeffaf biriyim, göze alıyorum bu konudaki cehaletimin kötü görünmesini. Ben bayağı senelerdir her gün mutlaka televizyonda suretini bize zoraki izleten malum kişi yüzünden, televizyondan çok soğumuştum. Ama bu sevmiyorum demek değil. Bir cumartesi di,zim var, fox'ta, bir de yeni keşfettim, o var; etti iki. Halk tv,yi seyrederim çoğunlukla. Ama ben bu oyuncuları tanıyorum ve severim kendilerini. Dizinin adını, hangi kanal ve hangi günlerde olduğunu yazar mısın? Ben böyle katil ruhlu kadınları severim. Sevgilerimle canım 🙂

  • Hiç saçma değil Ece Ablacığım o kadar çok dizi var ki bilmemiz mümkün değil hepsini. Ben aynı tarz olanları eleyip farklı olanları izlemeye çalışıyorum. Salı günleri star tv de 21:00 dwe başlıyor. Ama önce youtube dan ilk bölümlerini izlemeni tavsiye ederim. Anlaşılmayabilir çünkü. Sevgiler.

 9. Bir arkadaşım izle dedi ama bir türlü izleyemedim açıkçası Türk dizileri çok uzun, ben sadece bir tanesini takip ediyorum o yetiyor 🙁

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz