Karanfilli Zencefilli Tarçınlı Suyla Zayıflama

15
48
tarçınlı su zayıflama ile ilgili görsel sonucu

Şok şok şok 1 haftada 5 kilo verdiren diyet demeyeceğim tabi ki:))) 3 faydalı bitki ile zayıflamaya yardımcı bir çaydan bahsedeceğim. Zencefilin yağ yakıcı özelliğini hepimiz biliyoruz(bilmeyen var mı?:)) Tarçın’ın  kan şekerini ayarlama özelliğini sağır sultan bile biliyor artık. Karanfil’in de çok farklı faydaları var. Mesela benimde yeni öğrendiğim iştah kapatma özelliği bu karışımda işimize yarıyor.
karanfilin faydaları ile ilgili görsel sonucu


 Malzemeler:
– 1 tatlı kaşığı zencefil (taze olması tercih sebebi)
– 1 tatlı kaşığı karanfil
– 1 kabuk tarçın
Önce 3 bardak suyu kaynatıp malzemeleri içine atıyoruz ve demlenmeye bırakıyoruz. Sonra her öğünden 1 saat kadar önce 1 bardak içiyoruz. Ve her zamanki gibi sadece bu karışıma güvenmeyip tatlı ve hamur işinden uzak durup hayatımıza sporu entegre ediyoruz. Sonra da bir bakıyoruz “aaaa çok zayıflamışız:)))”
İnşallah… Amin….
zencefilin faydaları ile ilgili görsel sonucu

tarçınlı su zayıflama ile ilgili görsel sonucu

15 YORUMLAR

  1. 🙂 Keşke zayıflamak bu kadar kolay olsa, ama maalesef bu tür sular ile olmuyor. Kendini kandırmak gibi bir şey sanki.Ben bunları sütün içine ilave edip ( birde kakule ekliyorum zencefil ve tarçına) kaynatıp kışın her akşam içiyorum. Tavsiye ederim grip nezle soğukalgınlığına iyi geliyor.

    • Aslında zayıflama ya da herhangi bir şeyde kendini kandırmak bile işe yarayabilir. Çünkü "inancın gücü" diye de bir şey var. Niye "hiç bir şey beni zayıflatmıyor" diye olumsuz bir şeye inanalım ki. İlaçlar da bu bitkilerden yapılıyor sonuçta bir sürü etkileri var. Tek başına olmasa da zayıflamaya destek bu tarz sular. Yani direk zayıflatmasa bile dolaylı olarak destek oluyor ve zararı olan bir şey değil. Zararlı olabilecek şeyleri paylaşmamaya çalışıyorum genelde.

    • Kan şekerini ayarlıyormuş Müjde Abla. Dengesiz kan şekeri kilo almaya sebep olduğu için dengede kalınca yiyeceklere saldırıp yağ olarak depolanmasını engelliyormuş.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz