3 Şeyden Nefret Ederim

23
9
3 şeyden nefret ederim ile ilgili görsel sonucu
Bir zamanlar “Yahşi Cazibe” diye bir dizi vardı. Hatırlayanlar vardır diye düşünüyorum. Çok eski bir dizi değil sonuçta. Orada Sinem karakterinin babasını oynayan karakterin sürekli kullandığı cümleydi “hayatta 3 şeyden nefret ederim”. Ama bu 3 şey o anki duruma göre değişiyordu. Yani o an sorun yaşadığı herşey olabiliyordu, değişkenlik gösteriyordu . Bende zaman zaman kullanırım bu cümleyi ama sürekli kullandığım, yani gerçekten nefret ettiğim 3’ten fazla şey var ki, nefret en sevmediğim duygu olmasına rağmen:))))

3 şeyden nefret ederim ile ilgili görsel sonucu

* Biraz önce bir siteye kayıt formu dolduruyordum. Adınız bölümüne adımı soyadımı yazdıktan sonra aşağıdaki bölümde “soy adınız” bölümünü gördüm. “İşte bundan nefret ediyorum” dedim kendime.

3 şeyden nefret ederim ile ilgili görsel sonucu

* Sonra dün iş için birini aramam gerekiyordu. Yanımdaki arkadaşım sürekli, ben telefonla görüşürken, “şunu da sor, bunu da söyle” gibi müdahalelerde bulundu. “İşte” dedim bundan da nefret ediyorum. Yani ben telefonla konuşurken müdahale edilmesinden, sürekli şunu söyle bunu söyle diye talimat verilmesinden. Bu aslında bir işi yaparken bölünüp başka bir işi yapmam istenmesi ve aslında ben bundan nefret ediyorum. İnsan beyni tek işi yapmaya programlanmış. İki işi birden yaptığını sananlar aslında ikisinide yarım yamalak yapıyorlar demek oluyor. Ben o yüzden odaklanmışken dikkatimin dağıtılmasından hoşlanmıyorum. Hatta nefret ediyorum.

3 şeyden nefret ile ilgili görsel sonucu

* Hmmm…. Üçüncüyü biraz düşünmem gerekti:)   Mesela bir yere yetismem gerekirken bütün kırmızı ışıklara yakalanmaktan, aradığım şeyin çantanın en bulunmaz yerinde olmasından, sacima fön cektirince yagmur yagmasindan da nefret ediyorum .

3 şeyden nefret ile ilgili görsel sonucu

Aslında düşününce bir sürü ayrıntı var. Bu küçük şeyler birikince ve ya gergin bir günümüze denk gelince büyük patlamalar yaşayabiliyoruz. O yüzden her zaman derim ki biriktirmemek lazım. 
Sizin nefret ettiğiniz şeyler neler? Orjinal şeyler vardır eminin:))) Hadi yazın da bilelim:)

3 şeyden nefret ile ilgili görsel sonucu

23 YORUMLAR

 1. Yolda üzerime üzerime yürüyenlerden, ben konuşurken kafasında bir sonraki diyeceği şeyi düşünenlerden ve ocağı temizler temizlemez taşan yemekten 🙂

 2. Yazını okuyunca bende ne kadar çok şeyden nefret ediyormuşum mesela temiz bir evin 10 gün dayanmamasından nefret ediyorum
  Çok çok yiyip kilo almayanlardan????????
  Düşünsem daha çoktur ama

 3. en nefret ettiğim 3 şey sıralaması bende de her an değişiklik gösteriyor:) simgeyi seviyordum ben ya, ketılda makarna yapmasını hazır baklavayı pişirmesini flan:) sevgilisi için uğraş veriyordu sonuçta :DD

 4. ayyy siz ve sen de takıldım ben de
  çok sevdiğim insanlara siz diyemiyorum
  benden büyük olanlara ve amirlere siz diyorum ama küçükler ve yaşıtlarıma sen demek daha samimi ve içten geliyor
  yanlış mı yapıyorum acaba?
  şimdi düşündüm de bu nedenle benden nefret eden var mıdır acaba :))))

  • Senden kimse nefret edemez bence maviannem. Yanlış anlaşıldı siz ve sen olayı o yüzden o bölümü değiştirdim. Demek istediğim saygısız ve umarsız insanlardı.

 5. kikir kikir okudum 🙂

  bir sürü nefret ettiğim 3 şey var duruma göre değişen ama senin soy adı meselesindekiler gibi olanlar çoğunlukta

  sevgiler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz