Harun Kolcak'ın Vasiyeti

21
27
harun kolçak vasiyeti ile ilgili görsel sonucu
Allah rahmet eylesin. Şarkılarını çok severdim. Sosyal medyada onun vasiyeti olduğunu okuduğum yazıyı paylaşıyorum sizlerle.
HARUN  KOLÇAK VASİYETİ:
Bütün organlarımı bağışladığım için büyük ihtimalle öldüğümde beni size poşetle verecekler. O yüzden fazla kurcalamayın.
Cesedimi o poşetle toprağa gömüp üzerine bir ağaç dikilmesini istiyorum.Mezar taşı isim falan istemiyorum.
Ne cenazemde ne de sonrasında 3 üydü 7 siydi 40 ıydı gibi bahanelerle yemek falan vermeyin yok şunu çok severdi yok canı için yiyelim gibi saçmalıklarla karnınızı şişirmeye bahane aramayın. Siz etli pide yiyin diye ölmedim ben.Benim canım için yediğiniz her lokma boğazınızda kalır. Bilesiniz.
Öyle mevlit falan bahanesiyle hatim indirmeye arkamdan iyiliğim için dua falan etmeye kalkmayın, yaşarken yapmadığınız iyiliği ölünce yapmaya kalkmayın.Yemem.
İlla birilerine yemek vermek isterseniz sokak hayvanlarına verin.(bu en net isteğimdir.)
Benim malım kıymetlidir hiçbir eşyamı bir tanıdığa vermeyin.giysilerimi aş evine ya da sosyal hizmetlere verin. diğer eşyalarımı atın ya da yakın.Benden geriye hiçbişey kalmasın.
Beni tanıyanlar iyi bilir ki biraz fazlaca açık sözlüyümdür.
O yüzden gönlüm ister ki hepinizden önce öleyim. Sonraya kalıpta kimsenin ölüsüyle falan uğraşamam.
Arkamdan istediğiniz kadar atıp tutabilirsiniz artık.rahat olun. sizinlemi uğraşacam. ne güzel ölmüşüm.
Ve… evet. hayvanları insanlardan daha çok seviyorum
LÜTFEN DİKKATE ALINSIN…

21 YORUMLAR

 1. Şarkılarını pek bilmesem de, vejeteryanlığı ile ilgili bir sözünü okumuş ve çok beğenmiştim, hiç unutmadım o sözünü, "Tüm ot yiyen hayvanlar barışçıldır, herkes vejeteryan olursa dünyaya barış gelir" demişti. Mekanı cennet olsun, her gün zaten apartman bahçesindeki iki anne, bir yavru, (bir de gelen gidenler oluyor onları bilmiyoruz)kediye mama veriyoruz, sularını eksik etmiyoruz. Böyle dürüst, iyi kalpli bir insan, eminim çok iyi bir yerdedir şimdi….

 2. Doğru ve güzel şeyler yazmış. Sabah haberini aldığımda içim yandı. Bu kadar yaratık yaşamaya devam ederken neden güzel insanlar birer birer gidiyor.

 3. sence nasıl bu vasiyet?
  katılmadığım yanları var
  organlarını bağışlamasını sevdim,
  dua ile işi olmaması üzücü geldi bana
  Allah rahmet eylesin

  • Dua etmeyin değilde sanki toplanıp yiyip icmeye bahane etmeyin beni demek istemis gibi geldi bana Fatmacigim . Babamda 3 ü 7 si falan yok dinimizde arkamdan siz kuran okuyun sadece derdi. Ama biz adet olmuş yapmıştık.

 4. meraba,son yorumumda kötü niyet yoktu ama galiba biraz saçmaladım..:( o nedenle kusura bakmayın hiç hoşuma gitmediği için sildim..sanatçıya tekrardan Allah rahmet eylesin,mekanı cennet olsun dileğimle.. kolay gelsin..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz