Kul plan yapar Tanrı Gulermis

18
103

Dün sabah evden çıkarken Bahçeli Ev satın almak için ev bakmak niyetindeyik.  Benim çocuklarım Bahçeli evi köpek besleyebilmek için istiyorlar. Bende köpek severim ama uzaktan :))) yani köpeklerden korkarım biraz(biraz az oldu biraz:)))) Neyse efendim annelik bu çocuklarım için katlanırım sevmeye çalışırım dedim ve kabul ettim Bahçeli Ev fikrini. Yalnız burada bir şeyi belirtmeden geçemeyeceğim . Arkadaş o ev fiyatlarına ne olmuş öyle , resmen uçmuş . Hani ekonomide durgunluk vardı , hani piyasalar kötüydü.  Yok öyle bir şey . Hiç kimse burnundan kıl aldırmıyor valla.
Neyse efendim konuyu dagatmayayim , bir sürü ev baktıktan sonra açıkınca yemek yemeğe gittik.  Ben köfte yedim çocuklar ve eşim lahmacun yediler.  Yaklaşık 2 saat sonra oğlum kusma başladı ama kustu bitti olmadı . Sürekli olarak Afedersiniz öğürdü .İçi dışına çıktı bebisimin. Acile gittik eve gitmeden. Tedavi yapıldı ama hiç değişen bir şey olmadı . Sonra apandisit teşhisi koydular ve acil ameliyat dediler. Ve ameliyat oldu çok şükür şimdi iyi.
Ama biz dün sabah ev bakıp geri döneriz diye çıktığımız eve hala dönemedik. Yani demem o ki otomatige bağlıyoruz hayatı ve hep planldığımız gibi gidecek sanıyoruz ama hayatın bizimle ilgili başka planları olabiliyor. Ve hepsi insanlar için . Hayat sürprizlerle dolu. Hep güzel sürprizler olsun dilerim.

Böyle zamanlarda hayatta sizin için gerçekten neyin önemli olduğunu daha iyi fark ediyorsunuz. Dürtüyor sanki hayat farkındalıklarının artması için .  Durtmeden bilelim sevdiklerimizin kıymetini . Kaybetme korkusu sevgiyi canlı tutarmış.  Aslında hepimiz birbirimizi bir gün kaybedecegiz . Ölümlüyüz sonuçta .
Yani diyorum ki otomatige bağlamayın hayatı , sevdikleriniz her zaman iyi,sağlıklı ve yanınızda olamayabilirler . Çok sevdiğim bir söz vardı kimin bilmiyorum “Her gününüzü hayatınızın son günü gibi yaşayın . Birgün haklı cikacaksînız”.  

18 YORUMLAR

 1. Çok geçmiş olsun,Allah hep sağlıklı günler göstersin inşallah.Ev de olur,köpek de.Sağlık daim olsun.İnşallah dilekleriniz berçek olur tez zamanda ❤

 2. Çok geçmiş olsun:( ben de lahmacun mu zehirledi diye düşündüm okurken…:( bahçeli ev ne kadar güzel, benim kedim olduğu için hayalim ama hayal, tabii mümkün değil, hayırlı olsun şimdiden yine şanslısınız 🙂

  • Çok teşekkürler. Bizde önce öyle sandık hatta eve gonderiyorlardı ki ateşi çıkınca bırakmayıp araştırdılar. Bizim içinde hayal sanırım Bahçeli Ev çok pahalı çünkü .

 3. Geçmiş olsun, şifa diliyorum. Apandisit basit gibi görünen, tehlikeli bir durum. Kısa sürede sağlığına kavuşur inşaallah..

 4. Ucuz atlatılmış neyse ki. Geçti geçti oğluşa..

  Can çocuklarla futbol oynarken topa basıp düşmüştü. Nerede düştüğünü hatırlayamadığı o an ben de bütün planların, hayallerin nasıl da pamuk ipliğime bağlı olduğunu hissetmiştim..

 5. Çok çok geçmiş olsun. Son cümlene bayıldım sanki yarına çıkacağımızın garantisi varmı? O yüzden kimseyi kırmak üzmek istemem 🙁

 6. Büyük geçmiş olsun. Hayat tüm hızıyla devam ederken inişler-çıkışlar yaşıyoruz. Ama öğreniyoruz, yeniden uyum sağlıyoruz, kabulleniyoruz.
  Sevgiler.

 7. Öncelikle geçmiş olsun. Oğlunuzun şimdi iyi olmasına sevindim. Bahçeli ev düşüncesi her zaman içimi ısıtmıştır. Şimdi minik bir bahçemiz var deyim yerindeyse yoktan var ettiğimiz. İçinde de 10 kadar kedimiz var, hem hayat mücadelelerine destek oluyoruz hem de minnoş minnoş seviyoruz. Umarım bir gün biz de büyük bahçeli ev arayışına girebiliriz, köpeklerimiz de olur 🙂

 8. Canim cok gecmis olsun cok uzuldum. Dedigin gibi planlar tutmuyor. Hayat su misali akip giderken yolu kendi kendine cevirebiliyor. Neyseki iyilesmis buna cok sevindim. Hayalleriniz de gercek olur insallah. Cok opuyorum????????????

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz