Nostaljik Pazartesi– Şizofreniye Yatkın mıyım?

13
60


Sevgililer Günü karmaşasının ardından herkese merhabalar. Karmaşa diyorum çünkü artık radyoda, televizyonlarda sürekli bundan bahsedilmesinden içime fenalık geldi. Bazen daha çok para harcanılması için yapılanlar karşısında dehşete kapılıyorum. Ama en çok ta bunlara kanan çok sayıda insanı görünce çok üzülüyorum. Sevgisini maddiyatla değerlendirebilenler(mümkünmü ki?)
Neyse şimdi Nostaljik Pazartesi yazımı paylaşayım da neşemiz yerine gelsin.

Merhaba

  Bugün sizlere bir soru soracağım .Bu soru Amerika’da ruh sağlığı merkezlerinde yapılıyormuş.(Ben okuduklarımın yalancısıyım).Vereceğiniz cevaba göre şizofreniye yatkın mısınız? değil misiniz? belli oluyormuş. Soru şu: Bir genç kızın ablasının eşi vefat etmiş.Genç kız cenazede o güne kadar gördüğü en çekici erkeği görmüş ve tutku derecesinde adama aşık olmuş.Ancak o gün adamla konuşamadan adam gitmiş.Genç kız günlerce o adamı düşünmüş.Yemek yiyemiyor, uyuyamıyormuş. Herkese sormuş, araştırmış ama adamın kim olduğunu bilen, adamı tanıyan yokmuş. Genç kız günlerce ne yapacağını düşünmüş ve bir şey yapmış. Genç kız adamı tekrar görebilmek için ne yapmış olabilir?
      Bu testi 3 farklı ortamda yaptım. Soruya doğru cevap veren bir kişi mutlaka çıktı.Gerçi doğru cevabı bulmak burada çok ta iyi değil çünkü şizofreniye yatkın kişiler doğru cevabı bulabiliyorlar(mış).
    Testin açıklamasında “doğru cevabı bilen kişilere karşı dikkatli olun” uyarısı vardı:)

13 YORUMLAR

    • Valla günüme renk kattınız :)) Dün bu yazıyı eşime de okudum. O da ilk olarak "Ablasını mı öldürmüş?" dedi. Ben çok inanarak "Görürsün bak adam yokmuş, uzak dur benden." filan demeye başladım 🙂 10 kez sayfa yeniledik, ara ara uğradık cevap için. Şimdi okuyabildim cevabı ve beklediğimizin tam tersi çıktı 🙂 Yunus dilimden kurtulamaz artık :))

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz